top of page

Hääle- ja kõnetreeningu koolitus - vettpidavalt tasuv investeering iseendasse


Antud koolitus on välja müüdud. Küll aga kui soovid olla esimene, kes saab teada algavast uuest koolitusest, kirjuta mulle: kerli.rannala@gmail.com ja panen Sind ootenimekirja.


" Hääle- ja kõnetreenimine on teekond iseenda autentsuse suunas. See on vettpidavalt tasuv investeering iseendasse"

Kerli Rannala


Koolitus sisaldab: 6 kontaktkohtumist grupis, 1 individuaaltund

Toimumisaeg: 19.09, 26.09, 10.10, 17.10, 24.10, 7.11

Iga kohtumine kestab 3h vahemikus kell 17-20:00

Koht: Tallinn, Vaba Lava Teatrikeskus (Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60a-9)


Sügisest 2022 alustab minu juhendamisel hääle- ja kõnetreeningu koolitus, mille käigus saavad 10 inimest enda senist hääle, hingamise, keha ja eneseväljenduse teadlikkust ja oskusi märkimisväärselt tõsta. Kuidas ma seda juba ette tean, inimesed on ju erinevad? Mul ei ole kahtlustki selle mõjus, sest grupi- ja individuaaltunde sisaldava koolitusega panen gaasi põhja ja lähen väga põhjalikuks.

Kas teadsid, et hääletöö ei ole üksnes hääle- ja kõnetehnika arendamiseks? See haarab endaga kogu inimese terviku ja seega, kui juba asja pühendunult sisse lähed, hakkab muutuma ka sinu isiksus. Jah, täna me teame, et iseloomu on võimalik muuta. Ma olen seda ise teinud. Üks selliseid märkimisväärseid murranguid mu elus oligi intensiiv-hääletreenimine ja sellest magistritöö kirjutamine. See muutis mu elu. See mitte ei kõla suurelt, vaid see oligi algus väga paljule ja olulisele.


Kursus on üles ehitatud nii, et teooria ning praktilised tegevused käivad käsikäes. Juhendajana taotlen sügavat arengut tõhustava õpiatmosfääri ning võimaluste loomist, et õpitu saaks teadmise tasandilt kehasse integreeruda ning soovitud häälelised muutused saaksid alguse.

Peamiste teemade kaupa jaotub hääle- ja kõnetreeningu kursuse kohtumiste sisu vastavalt:


I kohtumine - Kehatöö, häälestus kehasse tulekuks, hingamisharjumuste analüüs, füsioloogiline hingamine

II kohtumine - Hingamine, hääletugi, hääle projitseerimine/suunamine - lihaste areng ja töö uskumuste ja harjumustega (vaimne eneseületus)

III kohtumine - Hääle resonants

IV kohtumine - Artikulatsioon, diktsioon

V kohtumine - intonatsioon ehk kõnemeloodia; selge mõtte edastus

VI kohtumine - õpitu ja kogetu integratsioon ehk mina kui eneseväljendaja uute hääle ja kõnega seotud harjumuste ja oskuste omandajana


Individuaaltund (aeg lepitakse kokku kursuse alguses), mille käigus saab suunata fookuse teemale, mis kursusel osaleja jaoks kõige enam tähelepanu vajab.


Kursus annab kätte hoovad, tänu millele tuua teadvustatusse oma senised hääle- ja kõne kvaliteedid ning uskumused ja harjumused, mis optimaalset ja efektiivset häälekasutust mõjutavad. Praktilise töö kaudu õpitakse looma tugevamat kontakti oma kehaga, vabastatakse üleliigseid lihaspingeid, taastatakse füsioloogiline hingamine ning treenitakse lihaseid ning terviklikku kehakasutust, mis on selge, kõlava, rikkaliku, kandva, terve ja suunatud hääle saavutamise aluseks. Samuti õpitakse ja kogetakse kursuse vältel mitmeid erinevaid nüansse selgelt juhitud ja puhta mõttelõnga saavutamiseks suhtlemisel iseenda ja teistega.


Juhendaja ning grupi toel on koolitusel võimalik läbida sügav ja enda potentsiaali avastav töö iseendaga. Omandatakse oskused oma häält igal ajahetkel enda keha toel optimaalsest kõnelemiskohast leida ning häälestada ning saadakse teada hääletervishoiu seisukohast olulisi teadmisi.


Hääle- ja kõnetehnikakursus on mõeldud kõigile, kes soovivad liikuda eneseuskse, teadliku ning kerguses tuleneva väljendusoskuseni ning iseenda hääleautentsuseni. Teadlik (treenitud) häälekasutus on võtmeks:


- et oleksid kuuldud ja austatud

- et su mõtted oleksid teistele kergelt haaratavad ja mõistetavad

- et Sinust mõeldaks kui liidrist

- et tõstaksid oma ettevõtmiste tulemuslikkust (nt müüginumbreid)

- et sa ei peaks enam kuulma, kuidas inimesed paluvad sul end korrata, kuna ei saanud aru (kuulnud välja), mida ütlesid

- et peegeldaksid endast enesekindlust, kui soovid jagada inspireerivaid kogemusi ja hoida oma kuulajaskonda/publikut endaga kaasahaaratult

- et tunneksid rahulolu esinemiskogemustest ja iseenda olemiseviisist

Antud kursus, mille võimuses on eelnevat loetletu saavutada, eeldab sisemist motivatsiooni päris õppimiseks ja arenemiseks.

Koolituse hind õpilasele on 290€.


Antud koolituse kohad on täitunud. Küll aga kui soovid olla esimene, kes saab teada algavast uuest koolitusest, kirjuta mulle kerli.rannala@gmail.com ja panen Sind ootenimekirja. Kui aga soovid juba septembris-oktoobris hääletööd alustada, tule individuaaltundi!Comments


bottom of page